1.GÜN: Kemerleri gevşetme zamanı…Ne varsa çıksın dışarı!

 

Aychup-Logo

 

Bir yerden başlamak lazımdı. Ben de başladım...Adını da büyük Aychup projesi koydum... Kemerleri gevşetme zamanı, ne varsa çıksın dışarı!

Hayat hoş, dostlar, muhabbet, eğlenceli sofralar, depresif akşamlar, uykusuz geceler derken aynada kendinizle hiç mi hiç uyuşmayan bir görüntüyle karşılaştığınız oldu mu? Peki bu durum kronik bir hal aldı mı? Pazartesi başladığınız diyetler, yine aynı akşam birbirinden güzel bahanelerle sona erdi mi? Binbir zahmet kendinizi inanmaya zorladığınız ya da tutunduğunuz sağlıklı yaşam felsefeleri  ve kaybettiğiniz onca fazlalık dönüp dolaşıp yine sizi buldu mu? Evet diyenler ellerini kaldırsın!

Up' Felsefesi Aychup Projesine inananlar ve evet diyenlerle hadi başlasın...

 

Up! Felsefesi madde 1. Ne yediğinden çok ne kadar yediğin önemli!

AychUp! güncesi 1. GÜN: Yorgun bir haftanın ardından güzel bir haftasonu, yine yataktan kalkan yorgun bir beden. Projenin ilk gününde hafif bir kahvaltı bizi bekler, sahanda tek yumurta, 1 dilim salam, 1 dilim sucuk, 1 çay kaşığı labne, 1 küçük küp beyaz peynir, 1 küçük pastane ekmeği, 1 küçük su bardağı portakal suyu ve şekersiz az sütlü filtre kahve...

Bugünün lezzet tarifi ise Avokadolu kişnişli cherry domates salatası

Malzemeler:

1 olgun orta boy avokado

10 adet küçük cherry domates

1 yemek kaşığı kişniş tohumu

tuz, karabiber, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, üzüm sirkesi

Ve buyrun size az yediğiniz takdirde sizi hem mutlu edecek hem de damağınızı küstürmeyecek bir lezzet. Avokadomuzu çay kaşığının yardımı ile minik parçalarla kabuğundan ayırıyoruz, cherry domateslerimizi ortadan ikiye bölüyoruz, bir yemek kaşığı kişniş tohumu, tuz, karabiber, zeytinyağı ve sirkemizi ekleyip güzelce karıştırıyoruz. Şefimiz küçük porsiyonlar şeklinde bu taze salatayı bir kaç öğün ızgra etimizin yanında hatta güzel bir kadeh şarapla yemenin hiçbir zararı olmadığını söylüyor.

Avokadolu kişnişli cherry domates salatası

Günün filmi: Melancholia

Günün özlü sözü: They always say time changes things, but you actually have to change them yourself. Andy Warhol (1928 - 1987), The Philosophy of Andy Warhol

Günün müziği: What a wonderful world - Louis Armstrong

 

 

 

 

Users feedback ( 1 )

Any thoughts?

*

Loading more content...