3.GÜN: I’m a bird with no wings!

RJa3018018

Bugün stresli bir ruh hali içerisindeyim, son 2 günün dinginliği ve huzuru uçup gitmiş gibi...

Aslında AychUp! Projesine başlamamda ki en önemli motivasyonlardan biri 'öfke kontrolü' konusuydu. Günümüzde iş hayatı, stres, gündelik hayat v.s hepimizi olumlu ya da olumsuz etkiliyor. Herkesin verdiği tepki farklı oluyor bana gelince ben bildiğiniz evrim geçiriyorum, stresin tavan yaptığı durumlarda ise önce gözüme bir perde iniyor sonra ise gelsin 'öfke patlamaları'. İlk bu ruh hali ne zaman başladı hatırlamıyorum ancak İlkokul yıllarından beri diyebilirim. Beni tanıyanlar bu duruma alışkın olabiliyorlar beni olduğum gibi kabul edip, sineye çekiyorlar, peki ya tanımayanlar, onların üzerinde nasıl bir ilk etki bırakıyorumdur acaba :)

Demem o ki, Aychup! projesi başarıya ulaşırsa en çok istediğim bu duruma bir son vermek daha doğrusu sadece tatil ya da inzivaya çekildiğim dönemlerde değil genel ruh halimle huzuru hissedip kontrolsüzlük yaşamamak. ''Birkaç gün  önce kemerleri gevşetin ne varsa çıksın dışarı'' dedik, şimdi anladınız herhalde neyi kastettiğimizi.

Up! Felsefesi madde 3: 'Öfkeyle kalkan en çok kendine zararla oturur; bunu bildik, bunu gördük'

Bugünün lezzetine gelince; kırmızı curry  soslu istridye mantarı

Malzemeler:

150 gr. istridye mantarı

1 tatlı kaşığı labne peyniri

Kırmızı curry (toz şeklinde bir yemek kaşığı kullanılanabilir)

limon tuzu

karabiber

PaperArtist_2013-03-03_19-49-00

Tarifine gelince, öncelikle her türlü ızgaranın yanına muhteşem olacağını söylemeliyim. Diğer bir konu ise mantar, istridye mantarı dışında diğer mantar türleri de aynı tarifte kullanılabilir. Mantarlarımızı iyice yıkayıp ince şeritler halinde kesiyoruz. Tavamıza çok az zeytinyağı koyarak ısıtıyoruz, doğranmış mantarları ekliyoruz, mantarlar orta halde pişmiş duruma geldiğinde 1 kaşık labne peynirini ekliyoruz, öğütülmüş limon tuzu, 1 kaşık curry, karabiberi de ekleyip ateşin altını kısıp mantarların biraz daha pişmesini sağlıyoruz. Bu yemeğin labne kısmını yakın bir arkadaşım tavsiye etmişti. Denedim oldukça hafif, ben de sizlere tavsiye ediyorum.

Günün Film Önerisi: Argo 

Günün sözü: '' All generalizations are dangerous, even this one'' Alexandre Dumas (1802 - 1870)

Günü müziği: In a manner of Speaking- Nouvelle Vague

 

Users feedback ( 4 )

Any thoughts?

*

Loading more content...