22.Gün: Biraz Değişiklik Kötü Olmaz

20130323-111131.jpg

Öncelikle şimdiden sizleri uyarayım. Aychup! Project önümüzdeki bir hafta süresince biraz farklı bir içeriğe sahip olacak. Yemek tarifi bir süreliğine yok nedeni ise, tatildeyiz yahu yemek yapmayacağız! Formumuzu nasıl koruyacağımız meçhul. Büyük sınav bizi bekler. Hedefimiz, tadımcı olup, bu tatili kazasız belasız atlatmak. Ama gittiğimiz güzel restaurantların ve yemeklerin hakkında ve özellikle nasıl bir disiplinle, nelere dikkat ettik, sizinle paylaşacağız.

Bugün biraz gazetelerin internet sayfalarından ve akıllı telefon ya da tablet uygulamalarından bahsedelim derim.

Uygulamalar konusunda, kazara bir android telefonum olmasına :)) rağmen ben Ios uygulamaların daha istikrarlı olduğunu düşünenler tayfasındanım. Bunu eski bir ios kullanıcısı olarak çok net söyleyebilirim.

Türkiye'deki gazetelerin internet sayfaları ve uygulamlarında ise bence ciddi bir sıkıntı var. Hiç kullanışlı değil. Bir gazetenin internet sitesine girdiğinizde aradığınız şeyi bulmanız yarım saatinizi almamalı. Bahsettiğimiz herhangi bir internet sayfası değil, habere en kolay ulaşmamız gerekn bir medya aracı.

Yeni bir trend ise gazetelerin özellikle tabletler için sayfalarını yüksek çözünürlükle taratıp okuyucuya para karşılığı sunması. Gerçekten çok merak ediyorum, bu şekilde okuyucu bulabiliyorlar mı. Uzun lafın kısası, büyük medya kuruluşlarının, özellikle IT bölümlerini, hatta bilişim desteği aldıkları şirketleri gözden geçirme zamanları gelmişte geçiyor.

Günü Müziği: Yağmur- Teoman
Günün Filmi: Lost in Translation

 

Any thoughts?

*

Loading more content...