41.Gün: Eeeh O Zaman 41 Kere Maşallah

yesno

Dostlar, başlığımızda 41. günümüzü kutladık.

Ben bugünkü ruh hallerim açısından gergin bir gün geçirmekteyim. Tahammülsüz olmam için çok sebep var, ama filmlerde hep dalga geçilir ya, işte öyle sakin olmalıyım, 10-9-8-7-6-5.....zzzzzzz. Bu sayı sayma ya da koyun sayma gibi faaliyetler, monotonluklarından olsa gerek beni hep uyutmuştur.

Bugün neden mi bahsedeceğiz? Merak mı ediyorsunuz?

Bugün isyanım var! Arkadaşlar! Kime derseniz, Türkiye'deki Bankacılık ve Finans Sektörüne, Sistemine.... Şimdi şeytan diyor, burdan tek tek deşifre et failleri, ama o zamanda biliyorsunuz, sizin de başınıza sürekli geliyordur, telefonlar susmaz efenim, susmaz.

Bildiğiniz Aychup Project'in sinir kat sayısını artırdılar son birkaç günde....

Herşey aktif olmayan bir kredi kartımı kapatmak istememle başladı, önce beni para karşılığı bir süre daha kapatmamaya ikna ettiler, sonra kendiliğinden kartımı iptal ettiler. Biz naptık, sükunetimizi koruduk, malum hayırlısı buymuş dedik. Nerden bilelim kredi kartsız bankacılık, bankacılık değilmiş. Telefon Bankacılığı kullanabilir miyim? Hayır! Bankamatikten para çekebilir miyim? Hayır!

Anlayacağınız istediğiniz kadar paranız olsun aynı bankadan kredi kartınız yoksa siz bir hiçsiniz. Varsın olsun biz 'hiççiyiz' zaten!

Günün Müziği: Tayfun - Hadi Yine Iyisin

Günün Filmi: The Hours

 

Günün Yemeği: Sakızlı Muhallebi

20130411_210931_resized

Canım nasıl muhallebi çekiyor şu son günlerde anlatamam. En kalorisiz, tatlılardan biridir biliyorsunuz. Birileri yapsa da yesem. Birkaç güne kadar yapan olmazsa haftasonu ben yapmayı deneyebilirim.

Malzemeler:

1 litre süt

1 tatlı kaşığı tereyağ (isteyen margarinde kullanabilir )

1 su bardagı un

1  bardagı toz şeker

1 paket damla sakızı

1 paket şekerli vanilya

Yapılışı :

Süt, yağ,un ve toz şekeri tencerede sürekli karıştırarak pişirin. Süt kaynayınca  noktasına  vanilya ve sakızları ekleyerek muhallebi kıvamına gelmesi için karıştırmaya devam edin. Muhallebe kıvamına gelince ocaktan alıp mikserle bir kez daha en yüksek devirde karıştırıyoruz. Muhallebimiz servise hazır.

 

Any thoughts?

*

Loading more content...