48.Gün: Candy Crush Saga

mzl_nlfscqeg_175x175-75

Dostlar, cep telefonlarında ve facebook'da en trend oyun halihazırda nedir diye sorduk, Candy Crush Saga cevabını aldık. Yaklaşık 2-3 haftadır biz de oynamaya başladık.

Aslında bu ve bunun türevleri oyunlar, sosyal mesyanın çok önemli bir ayağını oluşturuyor. Geçenlerde, yakın bir arkadaşımla konuşuyorduk. Bana, 'Facebook'u gazete gibi görüyorum. Tüm gün önümde açık oluyor' dedi. Aslında, bu anlamda facebook, gerek iş, gerek eğlencede inanılmaz bir içerik sunuyor. İş için tüm gün networking yapıyorsunuz, arada sıkılıp okeye, candy crash'a sarıyorsunuz sonra tekrar networking, bu şekilde döngü devam ediyor. Hem facebook'a hem işe zaman ayırabilen dostları, buradan teker teker kutlamak isterim; zira benim onların yapabildiği gibi bir zamansal yönetim modelim henüz yok.

Benim sorum şu: The Aychup Project! olarak facebook'u neden anlayamıyoruz? Bildiğiniz üzere bizim facebook sayfamız yok. Çükü kendi kişisel facebook sayfamızı bile güncel yönetimini sağlayamıyoruz. Facebook'a ayda bir sıklıkla bağlanıyoruz. Bu yönetimsel sorun gitgide canımızı sıkmakta ve sosyal medya kullanımında hala geri kaldığımız görüşünü getirmekte.

Aktif olarak twitter'ı kullanıyoruz ve çok memnunuz. Kendimizi ifade etmek için bir gazeteden çok bir duvara ihtiyacımız var ve twitter bu işlevi çok güzel bir şekilde görüyor dostlar.

Günün Filmi: The Social Network

Alicia Keys İstanbul Caz Festivaline geliyormuş Temmuz'da haber aldık, biraz eskilerden sevdiğimiz bir şarkısını günün müziği yapalım: Alicia Keys - Fallin'

Günün Özlü Sözü: 'We lived on farms, then we lived in cities, and now we're going to live on the internet!'- Sean Parker- Social Network

Günün Yemeği: 'Quesadilla'

sdfsdfes-204x300

Canım şu sıralar nasıl 'Mexican food' çekiyor anlatamam. Malum İstanbul'da Anadolu yakasındaki bir iki yer dışında gidecek yer de kalmadı. İstanbul'da meksika yemeği tutmadı. Neden tutmadı? Bilen var mı?

Araştırdık ve güzel bir tarif bulduk.

Malzemeler:

 2 adet tortilla ekmeği
100 gr rende kaşar veya cheddar peyniri
1 adet beyaz soğan
1 adet kırmızı biber
1 adet yeşil biber
100 gr bonfile ya da başka bir yumuşak et cinsi 

1/2 çay kaşığı cajun baharatı

1 kaşık zeytinyağı

Tuz, Karabiber

Tortilla ekmeği dışındaki bütün malzemeleri jülyen kesiniz. Soğanları ve biberleri
1 kaşık zeytinyağında ile az kavurun, etleri ve cajun baharatını ekleyin. Etler pişince, tortilla ekmeğinizin birini masaya seri. Malzemeyi ve üzerine bolca peyniri bir tarafına koyun. Bir tortillayı ikiye katlayın. Tavada veya ızgara tavasında her iki tarafı pişirin.

Users feedback ( 2 )

Any thoughts?

*

Loading more content...