77.Gün: Düğün Konsepti

marriage-2

Dostlar, malum yaz ayları başladı, ne sezonu açıldı? Tabi ki, düğün sezonu!

Sizi bilmem ancak biz The Aychup Project! olarak, bahsi geçen düğünlere katılmaya dün itibari ile başladık.

Biraz düğün konseptlerinden lafı açılmışken bahsedelim istedim... Lakin son yıllarda, yaşımız itibari ile,  yakınlarımızın birbirinden ilginç düğünlerine bolca tanık olduk.

Peki TheAychupProject'te göre düğünlerde yapılması gereken top 5 nedir?

  • Gelin ve Damat nikah masasına giderken mutlaka show yapmalı. Ancak gerçek bir gösteriden bahsediyoruz burada. Mesela dans edebilirler, şarkı söyleyerek sahneye yürüyebilirler. Malum, düğün dediğiniz bir nevi 'show business', buna uygun bir gösteri hafızalarda yer bırakacaktır.
  • İkinci önemli nokta müzik seçimi. Malumunuz, düğünlerde yemek esnasında müzik seçimleri genelde otellerin lobi müziklerine benzer ve oldukça sıkıcıdır. Yemek faslını eğlenceli kılmak için farklı aktiviteler düşünülebilinir. Canlı bir orkestranız varsa, yemek esnasında da müzik yapmaları, davetlilerin hoşuna gidecektir.
  • Gelelim dans bölümüne, bizce ister canlı müzik ister DJ performansı olsun müziğe ve aktiviteye siz karar verin. Playlist'i sizin seçmenizi öneriyoruz. Aksi halde sizleri ve konukları kötü sürprizler karşılayabilir. Düşünün müzik zevkiniz yabancı müzik ağırlıklı, hatta türkçe müzik hiç dinlemiyor bile olabilirsiniz. Bir anda 'damat halayı' çalmaya başladı, mazallah planladığınız o muhteşem gece bir anda kabusa dönüşebilir! :))
  • Evet şimdi de sıra fotoğrafçı seçiminde. Bu konuya önem verin deriz. Hatta mümkünse kendi fotoğrafçınızı, mekanın önerdiği isimlerin dışında tutup, getirtin, fotoğraf karelerine güvendiğiniz biri olsun. Ne de olsa bir düğünde, kötü fotoğraf kadar kalıcı olan başka birşey yoktur.
  • Son olarak düğün yemeği, hafif bir menüde ısrarcıyız lakin, ağır menüler, katılımcılarda da ağırlık yapıp, dans pistine gitmelerini zorlaştıracaktır :))

Günün Müziği: I say a little prayer

Günün Filmi: My Best Friends Wedding

Günün Yemeği: Düğün Pastası (Crazy)

weird-wedding-cakes04

Any thoughts?

*

Loading more content...