80.Gün: Behzat Ç.’ye Saygı Duruşu

behzatc-sozleri_video

Günün anlam ve önemine gelmeden. 1 Aychup günü neye tekabül eder onun altını çizmek isteriz. 1 Aychup günü normal bir günden farklıdır, 24 saat değildir. Okuyucuda bıraktığı etki bazen 48 bazen 72 saat sürer. Hani vardır ya, bazı günler hiç unutulmaz ve biz onlara anı deriz. The Aychup! Project'in de bazı günleri hem yazarda hem de okuyucuda öyle bir iz bırakır ki; çıkar çıkarabilirsen.

Bugün de tam böyle bir gün, anılarda sonsuza kadar kalacak, kalbimizden, en içten, Behzat Ç.'ye saygı duruşu günü!

Behzat Ç. ile ilk tanıştığım günü daha dün gibi hatırlıyorum. Yayına yeni başlamıştı. Bir akşam evde sıkıntı ile kanalları karıştırırken, durmak istedim. Bittiğinde, kendi kendime 'Vay be arkadaş, ülkemde de polisiye dizi yapılabiliyormuş' dediğimi çok net hatırlıyorum. Akabinde, önce Ankaralı dostlarımla, ardından en yakınlarımla bu müjdeli haberi paylaşmıştım. Ne oldu derseniz, beni ilk zamanlarda ciddiye almayanlar ya da bu kadar iyi bir prodüksiyonun olabileceğini akıllarından geçirmeyenler, bir bir Behzat'ın müptelası oldular. Sonraları, birkaç köşe yazarı ve Medya da ilgili gösterince dizi kendi hayran kitlesini yakaladı.

Behzatlı pazarlarımı hatırladım şimdi, malum Pazar günü'nü Behzat Ç.'ye kadar, Cumartesinin ertesi, Pazartesinin öncesi olduğu için pek sevmezdim. Ama Behzatlı Pazarlar farklıydı, heyecanlı, merak uyandıran Pazarlardı. Ama yalnız, ama Behzat sever dostlarla, biralı, Akababa'nın sevdiği şam fıstıklı gecelerdi. Aslında polisiyenin yanında ağır bir trajedi idi izlenen ama dayandık ne diyeyim, Behzat dayandı, biz de dayandık!

Bugün dayanmak zor, finali izlemekten kaç gündür kaçıyorduk ama yapamadık izledik, hatta sonunda dayanamadık, tüm kamera arkasını görünce ağladık. Keşke bitmeseydi desekte, şu sıralar hala oldukça hüzünlü olsak da, şanslı bir kuşağız dostlar! Behzat Ç.'ye tanık olduk!

Günün Filmi: Behzat C. Seni Kalbime Gömdüm

Günün Müziği: Olsun (Pilli Bebek)

Günün İçkisi: Tuborg Fıçı Bira

fıçı

 

 

Any thoughts?

*

Loading more content...