BİR YUNAN ADALARI KLASİĞİ: ÇILGIN TÜRKLER ALIŞVERİŞTE!

Dostlar merhaba! Geçtiğimiz günlerde yaz tatilimizin en güzel kısmını tamamlamış bulunuyoruz. Hazır keyfimiz gıcır ve sizleri çok özlemişken, Aychup! günlüğümüze, uzun bir aradan sonra merhaba diyelim dedik.

Günün konusunu anladınız herhalde; anahtar kelimeleri veriyoruz, Yunan adaları,  bayram tatili, yurtdışı seyahat, alışveriş, çılgın Türkler :)

Turist kafası ayrı bir kafa. Geçen haftaki bayram tatilinde bunu bir kez daha anlamış olduk. Hele bu turist kafası bir de Türk kafası olursa, buyurun bakın neler olmakta;

Geçtiğimiz günlerde birçok gazete, Yunan adalarındaki turizmi, canlandırması beklenen Türk turistlerinden bahsetmekteydi. Bu haber farklı medya grupları tarafından o kadar çok yapıldı ki, geçen hafta Yunan adalarına tarihimizdeki en büyük Türk çıkarması yapıldı. Bizim de sıklıkla ziyarette bulunduğumuz, Yunan adaları arasında belki de en az üne sahip,  Midilli adasına, bayram tatilinde duyduğumuz kadarıyla 800'den fazla Türk ayak bastı. Santorini, Sakız ya da Mykonos gibi popüler adalardan bahsetmiyorum bile. Diyeceğimiz o ki Yunan adalarındaki ekonomi, binlerce Türk turistin girişimleriyle derin bir oh çekti.

Adalardaki Türk turist kafasına gelirsek; alışverişin dibine nasıl vurulur bizzat şahit olduk. Zeytinyağından, sabununa, kekikten, zeytine, reçele, mastika likörüne, uzo'ya ve enfes ada peynirlerine varıncaya kadar, aldıkça alındı, dükkanlarda mal kalmadı :) Böyle ukala ukala konuştuğumuza bakmayın biz de ufak da olsa bu alışveriş çılgınlığından nasibimizi aldık.

Günün Müziği: Rembetiko soundtrack #4

Günün Restoranı ve Yemekleri: Karavogiannos Restaurant - Skala Eressos/ adını hatırlayamadığım büyük kırmızı balık ve ismiyle tartışmaya açık Jumbo Karidesler

IMG-20130808-WA0009 IMG-20130808-WA0010

 

Any thoughts?

*

Loading more content...