9.GÜN: VE OSCAR KİME GİDİYOR?

20130310-163033.jpg

Bu haftasonunu Oscar filmlerine ayırdım. Biliyorsunuz, geçtiğimiz günlerde, oscar akademi ödülleri dağıtıldı. Bu seneki filmleri, Django! dışında görme fırsatım olmamıştı. Tarantino hayranı olduğumdan, Oscar'a adaylığını bırakın, Di Caprio'nun oyunculuğu için sabırsızlıkla bekliyordum bu filmi. Halen Tarantino'nun ilk çalışmalarının hayranı olsam da iyi bir film olduğunu kabul etmeliyim.

Ödül alan filmlere gelirsek, Argo'yu çok beğendim. Ancak nedeni senaryosu, kurgusu ya da oyunculuğu değil. Bence son dönem yapılmış çok iyi bir aksiyon filmi oluşunda. Konusu özgün. Ne de olsa gerçek bir hikayeden, tarihteki önemli bir olaydan esinleniliyor. Ama en iyi film olma konusunda şüphelerim mevcut.

Lincoln'a gelirsek yine merak ettiğim bir filmdi. Daniel Day Lewis'i herkes gibi çok başarılı buldum. Filmi sinematografik özelliklerinden çok özellikle siyasi tarih ve lobicilik üzerine çalışanlara kesinlikle tavsiye edebilirim. Yasamada lobiciliğin neden batılı devletlerde bu kadar ileri olduğu çok güzel bir şekilde gözler önüne seriliyor.

Silver Linings Playbook ise benim bu seneki favorim. Oyunculuk filmin bütününde çok iyiydi. Ama özellikle, Jennifer Lawrence'ın oyunculuğu beni çok şaşırttı. Belki de son on yılın en başarılı romantik komedilerinden sayılabilir. Filmin konusunun bir dram olduğunu varsayarak film bizi bu ağır dramda nasıl güldürebiliyor, akıl sır erdirmek mümkün değil. Senaryosunun da çok özgün olduğunu eklemeliyim.

Günün filmi: Silver Lining Playbook

Günü sözü: Hollywood is a place where they'll pay you a thousand dollars for a kiss and fifty cents for your soul. Marilyn Monroe

Günün müziği: Girl Youl'll be a Woman Soon- Urge Overkill

Bugün de sağlıklı beslenmemizde salatalardan gidelim diyorum.

Günün Yemeği: Portakallı Yengeç Salatası

20130310-165702.jpg

Malzemeler:

1 portakal
6-7 yaprak ıspanak
3 adet yengeç surimi
1 chili biberi
Zeytinyağı
Balsamic sirke
Tuz, karabiber

Salata kabımıza ıspanakları elimizle parçalayıp ekledikten sonra, diğer malzemeleri de doğrayıp ekliyoruz. Zeytinyağı, tuz ve karabiberle bu enfes salatayı tamamlıyoruz.

Users feedback ( 2 )

Any thoughts?

*

Loading more content...