30.Gün: Home Sweet Home

20130331-214638.jpg

Cümleten iyi pazarlar efendim. Pazar pazar sizlerle biraz gelecek beklentilerimiz, daha doğrusu 'kendini güvence altına alma' konularını konuşalım derim.

90'lardan beri 'birikim kavramı' ülkemizde biraz değiştiğini düşünüyorum. Bilindiği üzere literatürümüze giren 'bireysel emeklilik', 'likit fon' gibi ve benzeri kavramlar ve uygulamalar var. Ülkemin insanı birikim yapmayı düşündüğünde artık öncelikli olarak bu klavuza bakıyor. Kredilenme koşulları, alma konusunda kolay verme konusunda zor. Dolayısıyla insanımız, gayrimenkulde birinci sırada yer alan 'ev sahibi' olma konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyor.

Psikolojik açıdan bakarsak, sürekli birikim yapma dürtüsü var ama tatmin edici bir sonuç yok. Sistem kaynaklı düzenli ve uzun süreli borçlandırma metodu, insanları günü gününe yaşamaya ve bilinçaltında 'gelecek güvencesi kaygıları'nın artmasına yol açıyor. Hayat, 'Hisseli Harikalar Kumpanyası' oldu mu? Sorarım dostlar !

Günün müziği: Scissor Sisters - Let's Have A Kiki

Günün Filmi: Nobody Loves Me

Günün Yemeği: Diyet Kabak Tatlısı (Sepet Usulü)

20130331_212020

 

Malzemeler:
Kabak 1/2 kg
Şeker 1/2 kg
1/2 çay bardağı su

İsterseniz daha az şekerli yapabilirsiniz. Ama ben mevcut diyette dışarda yenilecek bir tatlıdan çok evde yenilecek mükemmel bir kabak tatlısını öneriyorum. Aşırıya kaçmamak için porsiyonu da minik tutalım derim.

Kabakları yayvan bir tencereye koyun şekeri üzerinde gezdirin. Suyumuzu ekleyin ve kısk ateşte 1 saat kadar kaynatalım.

Any thoughts?

*

Loading more content...