34.Gün: Bahar Mevsimi

spring

Güneşli ve sıcak günler bizi bekler. Bahar mevsimini Aychup Project olarak seviyoruz. Detoks ve sağlıklı beslenme için, özellikle mevsim sebzeleri ve meyveleri düşünüldüğünde oldukça verimli bir mevsim. Düşünün, erik, kiraz, çilek ve kayısı dönemi başlıyor.

Ruh halleri açısından da, insana zindelik ve enerji verdiğinden, zihinlerimize de iyi geldiği söylenebilir.

İş tempomuzda da birçok sektörde yaz sezonu öncesi en yoğun dönem, bahar aylarında yaşanır. Ancak zinde bir beden ve zihinle, bu döneme daha kolay hazırlanabiliriz.

Havalar ısındıkça, ev dışında da daha fazla vakit geçirilmesini tavsiye ediyoruz. Beslenme ve egzersiz dışında, bahar güneşinin, bu güzel mevsim değişiminde, enerjimizi artırıcı bir özelliği olduğu kanısındayız.

Hadi gözlerimizi kapayalım ve yüzümüzü güneşe çevirelim...

Günün müziği: Fool's Garden - Lemon Tree

Günün Filmi: Mediterraneo

Günün Sözü: If we had no winter, the spring would not be so pleasant: if we did not sometimes taste of adversity, prosperity would not be so welcome.Anne Bradstreet

Günün Yemeği: Acı Kırmızı Biber Turşusu

Malumunuz geçen gün turşu yapmak için Samandağ Acı Biberlerinden aldık. İnternette araştırdık ve güzel, pratik bir kırmızı biber turşusu tarifi bulduk. Derhal sizlerle paylaşıyoruz.

kirmizi-biber-tursusuMalzemeler

Acı kırmızı biber

1/2 çay bardağı üzüm sirkesi

4-5 diş sarmısak

Tuz

1 çorba kaşığı zeytinyağı

 

Biberleri fırında  közlüyoruz. Soğuduktan sonra kabuklarını soyarak bütün şekilde kavanoza yerleştirelim. Sarmısakları, tuzu ve sirkeyi karıştıralım, zeytinyağ ile birlikte  biberlerin üstüne dökelim. Kavanozumuzu buzdolabında saklayalım.

Users feedback ( 4 )

  1. Pingback: 35.GÜN: TİPİK BİR CUMA AKŞAMI NASIL GEÇİRİLİR? | The Aychup! Project

Any thoughts?

*

Loading more content...